eKaskáda

Hlavním naším produktem je firemní informační systém eKaskada, určený pro vedení firemní agendy libovolného subjektu.www.ekaskada.cz
O nás
Akce - foto

=================
Další fotoalba na portálu
Zonerama

RPO (archiválie)

Původním naším vlastním produktem, se kterým jsme začínali a který byl v provozu 27 let, byl
firemní systém RPO.

Podporu jsme ukončili v roce 2018, kdy počet uživatelských firem poklesl z původních cca 800 na několik jednotlivců.

Zrušena již byla i původní internetová doména rpo.cz, ale z nostalgie jsme původní webové stránky ponechali jako archiválii na adrese rpo.cerny-ps.cz.rpo.cerny-ps.cz
Článek  Nové webové stránky
AutorČerný Pavel
Vznik21.08.2007 00:00,  poslední úprava 09.10.2019 12:34

Nové webové technologie - KaskRS v naší vlastní praxi

Ke dni 15.8.2007 provádíme zásadní změnu, ke které vedla opravdu dlouhá cesta.
Jde o totální změnu našich webových stránek:

  • Zcela se mění jejich obsah, interaktivita, dynamičnost ...
  • Zcela se mění jejich vzhled
  • Mění se jejich fyzické umístění

Obsah, interaktivita, dynamičnost ...

Dosud byl obsah stránek poněkud strnulý a izolovaný od reálného života firmy. Tak je tomu u naprosté většiny klasických (statických) webových stránek, neboť jejich udržování je neohrabané, pracné, zdlouhavé ... a vše okolo nás běží příliš rychle.

Ode dneška jsou však stránky postaveny na webovém rozhraní systému Kaskáda.
V praxi to znamená, že vše, co je uloženo v našem informačním systému, lze "kliknutím" zpřístupnit na webu.

  • Na jedné straně slouží systém ke zcela veřejné webové prezentaci (ve které se zřejmě právě nacházíte). Zde jsou využity především dokumenty, které naši pracovníci vytváří ve známém prostředí IS Kaskáda a přitom je zatažením do určité složky publikují na webových stránkách. Takovým dokumentem je i text, který právě čtete a který takto vytvářím :-).
    Může jít ale o "vyšší formu webové interakce se zákazníky" a tou je zcela plnohodnotný eShop, který operuje s produkty a ceníky vytvořenými v Kaskádě, zákazníci vytváří objednávky přímo v Kaskádě a zde je dále zpracovávají pracovníci firmy.

  • Další možností je zpřístupnění řady informací obchodním partnerům. Může jít o specifické informace z oblasti vývoje, znalostní bázi (tematické dokumenty), stav jejich objednávek, jejich aktuální ceny produktů ...

  • V neposlední řadě jde o zpřístupnění interních informací pracovníkům firmy ať jsou kdekoliv na světě. Tyto informace jsou v samostatné sekci k dispozici zaměstnancům firmy poté, kdy se přihlásí svým jménem a heslem. Zde mohou pracovat nejen s poštou, ale s veškerými dalšími daty (kontakty, dotazníky, produkty, doklady, dokumenty, zakázky, úkoly, dodací listy, ...).

Na rozdíl od dosavadního stavu, kdy bylo nutno změny stránek realizovat "prostřednictvím webmakera", nyní se tvůrcem obsahu (bez nutnosti zprostředkovatele) stává každý pracovník naší firmy. Prostě v Kaskádě vytvoří dokument a vloží ho do složky, která představuje určitý blok na webových stránkách. Nebo zaznamená určitý požadavek a ten se automaticky zobrazí na stránkách, pokud se na ně přihlásí oprávněný "čtenář".

Díky tomu, že obsah stránek je tvořen přímo našimi firemními daty, získávají stránky zcela novou dynamiku. Především pro uživatele systému Kaskáda to přinese řadu změn, neboť přímo na www.ekaskada.cz budou mít přístup k absolutně aktuálním informacím o úpravách plánovaných, prováděných i hotových, o stavu svých připomínek a dotazů, řešených případů technické podpory.

Vzhled stránek

O návrh designu jsme požádali architekta ing. Martina Zezulu, který má dobré nápady a schopnost v interakci se zadavatelem dojít ke kvalitním řešením.

Když už je design navržen, je jeho aplikování v KaskRS celkem jednoduché. Není totiž nutno věnovat se jednotlivým stránkám. Stačí pouze "vdechnout informace" o designu do definice kaskádních stylů (CSS) a potom vše, co se na stránkách zobrazuje, tento design akceptuje a přebírá.

Důkazem pro předchozí tvrzení budiž následující pokus:

Fyzické umístění

Díky změně našeho internetového připojení bylo možno přesměrovat webové prezentace přímo na náš firemní WebServer, který přistupuje k 602SQL serveru s databází Kaskády.

Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 388055.